Toto je testovací zpráva

Anotace:

Lidé měří čas pomocí kalendáře a hodin. Každý ale ví, že někdy může člověku připadat jediná hodina jako celá věčnost, a jindy prchne jako okamžik – podle toho, co v této hodině prožíváme.

Čas a jeho prožívání. Tanečníci a děti, kteří se společně snaží o jeho zpřítomnění, zpomalení, zastavení či vrácení. Interaktivní média a osobní fyzický kontakt diváka s děním na jevišti. Jedinečné představení MOMO, inspirované knihou Michaela Endeho Děvčátko Momo a ukradený čas, je určené pro všechny věkové kategorie se zvláštním zaměřením na žáky druhého stupně základních škol a nižších gymnázií.

Mirka Eliášová, choreografka: Z příběhu jsme si vzali hlavně časovost, která je v něm popisovaná. Přišlo nám zajímavé, jak si lidé vytvářejí systém, ve kterém se pohybují a který jim dává překážky a hranice. Příběh vypráví o nastavení hranic a možnosti svobody. Všichni v sobě máme Momo, Šediváky nebo Želvu a její sílu a pomalost.
(Interview pro Český rozhlas Vltava)

Recenze:

„Momo je i pozváním do fascinujícího světa nových technologií – výraznou roli v něm má zařízení zachycující pohyb tanečnice a transformující ho ve zvuk či světelná projekce, kterou můžeme ovlivnit svým pohybem … Choreografce a interpretům se podařilo vytvořit svět, ve kterém jsou nastolena jasná pravidla, ale který je zároveň otevřený tomu, co do něj přinesou diváci.“ 

Karolína Kalinová, Pam Pam 2/2016